Alper Aydemir

Volumental, CTO

Alper Aydemir Sabancı Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği bölümünde 2006'da mezun oldu. Daha sonra Stockholm Kraliyet Teknik Üniversitesinde robotik ve görüntü işleme konularında doktorasını 2012'de bitirdi. Doktora sonrası Los Angeles, NASA/JPL'de robotik ve görüntü işleme laboratuarında sürücüsüz arabalar, DARPA Robotics Challenge, ve çeşitli NASA projelerinde görev aldı. NASA sonrası, Google X laboratuarında cep telefonlarında 3D haritalama, obje tanıma ve tarama ve sanal gerçeklik üstüne bir proje olan Project Tango üstüne çalıştı. Dr. Aydemir daha sonra Volumental isimli görüntü işleme üzerine faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi kurdu. Dr. Aydemir hala Volumental'da çalışmakta. Stockholm merkezli Volumental bugün 45 kişilik ekibiyle 35 ülkede ürünleriyle faaliyet göstermekte. Aslen İstanbullu olan Dr. Aydemir, Stockholm'ün takımadalarında uzun yürüyüşler yapıp arkadaşları ile teknoloji üstüne konuşmayı sevmekte.

Oktay Arslan

Dr. Oktay Arslan Tesla, Inc.'da Autopilot Bölümü'nde otopilot planlama ve kontrol mühendisi olarak görev yapmaktadır. Lisansını İTÜ Kontrol Mühendisliği Bölümü’nden 2006 yılında, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında (çift anadal), yüksek lisansını İTÜ Savunma Teknolojileri Bölümü’nden 2009 yılında almıştır. Daha sonrasında eğitimine ABD’nde devam ederek yüksek lisansını Georgia Tech Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’nden 2012'de, Bilgisayar Bilimi Bölümü’nden 2015'de ve doktora derecesini Robotik Bölümü’nden 2015'de almıştır. Doktorada, Aurora Flight Sciences'da 2014-2015'de tam-ölçekli otonom helikopter geliştirme projesinde güdüm, seyrüsefer ve kontrol mühendisi olarak ve Mitsubishi Electric Research Labs'ta 2015 yılında Mekatronik Grubu'nda otonom yer araçları projesinde araştırmacı olarak çalışmıştır. Aynı yıl MIT'de misafir araştırmacı olarak çalışmıştır. Doktoradan sonra, NASA/Caltech JPL'de, Mobilite ve Robotik Sistemler Bölümü'nde 2015-2017'de derin uzay keşif görevlerine yönelik araştırma ve çeşitli robotik projelerinde görev almıştır. Başlıca ilgi alanları kontrol teorisi, robotik, hareket planlama, makine öğrenmesi, insansız hava araçları, sürücüsüz araçlar ve otonom robotik sistemler için planlama ve kontrol yazılımların geliştirilmesidir.

Işıl H. Bozma

H. Işıl Bozma Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Lisans derecesini 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde aldı. Yüksek lisans derecelerini, sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Case Western Reserve Universitesi Elektrik Mühendislği Bölümü’nde 1985 yılında, Yale Universitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde 1986 yılında, doktora derecesini Yale Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde 1992 yılında tamamladı. Halen bulunduğu bölümde, yardımcı doçent olarak çalışmaya başladıktan sonra, 1996 yılında Akıllı Sistemler Laboratuvarını kurulmasında çalıştı ve kuruluşundan itibaren bu laboratuvarın yöneticisi olarak görev aldı. 1994 - 2000 yılları arasında, University of Michigan Ann Arbor’da ve 2000 - 2007 yılları arasında da University of Pennsylvania’da misafir araştırmacı olarak araştırmalarda bulundu. Ödülleri içinde 2004 TESID Yenilikçilik ödülü, 2015 ICAR En iyi Özgün Makale ödülü bulunmaktadır. Dr. Bozma’nın araştırmaları, uzamsal biliş ve ortam anlamlandırma, çoklu robotlar ve kooperasyon ve oyun kuramı konularını kapsamaktadır. Uluslararası etkin dergi ve konferanslarda yayınlanmış çok sayıda yayını bulunmaktadır.

Sponsorlarımız

ALTIN SPONSOR

GÜMÜŞ SPONSORLAR

 

BRONZ SPONSORLAR