ToRK2019 Teknik Programı
26 Haziran 2019 - Çarşamba
  410 (Oditoryum) 407 (Sınıf) 408 (Sınıf) 418 (Lab)
8:00-9:00 Kayıt
9:00-10:30 Çalıştay 1: Fiziksel İnsan Robot Etkileşimi ve Uygulamaları  Çalıştay 2: Otonom Taşıyıcı Araç Teknolojilerinde Yeni Eğilimler ve Uygulamalar    
10:30-11:00 Kahve Molası
11:00-12:30 Çalıştay 1: Fiziksel İnsan Robot Etkileşimi ve Uygulamaları Çalıştay 2: Otonom Taşıyıcı Araç Teknolojilerinde Yeni Eğilimler ve Uygulamalar    
12:30-13:30 Öğle Yemeği
13:30-15:30 Çalıştay 1: Fiziksel İnsan Robot Etkileşimi ve Uygulamaları Çalıştay 2: Otonom Taşıyıcı Araç Teknolojilerinde Yeni Eğilimler ve Uygulamalar Çalıştay 3: Suüstü / Sualtı Robotları ve Uygulamaları Eğitim Oturumu 1: Optimal Kestirim, Kalman Filtresi ve Saklı Markov Modellerinin Matematiksel Temelleri
15:30-16:00 Kahve Molası
16:00-17:00

 

Eğitim Oturumu 2: IEEE eLearning Courses

Çalıştay 3: Suüstü / Sualtı Robotları ve Uygulamaları Eğitim Oturumu 1: Optimal Kestirim, Kalman Filtresi ve Saklı Markov Modellerinin Matematiksel Temelleri
16:00-17:00   Eğitim Oturumu 3: İnsan Makine Etkileşimi Gösterimi Çalıştay 3: Suüstü / Sualtı Robotları ve Uygulamaları Eğitim Oturumu 1: Optimal Kestirim, Kalman Filtresi ve Saklı Markov Modellerinin Matematiksel Temelleri

 

27 Haziran 2019 - Perşembe
  410 (Oditoryum) 407 (Sınıf) 408 (Sınıf)
8:00-9:00 Kayıt
9:00-9:30 Açılış töreni
9:30-10:30

Davetli Konuşmacı: Prof. Dr. Işıl H. Bozma
Robotlarda Görünüş Temelli Uzamsal Biliş

10:30-11:00 Kahve Molası
11:00-13:00 Bacaklı Lokomosyon Sağlık robotları-1 Yöngüdüm
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:00

Davetli Konuşmacı: Dr. Oktay Arslan
Gerçek Dünya Uygulamaları için Otonom Araç Geliştirmenin Zorlukları

15:00-15:30 Kahve Molası
15:30-17:30 Robotlarda Görme ve Algılama Sağlık robotları-2 Kontrol
19:00-22:00 Gala yemeği (Swissôtel The Bosphorus)

 

28 Haziran 2019 - Cuma
  410 (Oditoryum) 407 (Sınıf) 408 (Sınıf)
8:30-9:30 Kayıt
9:30-10:30

Davetli Konuşmacı: Dr. Alper Aydemir
Gerçek dünyada bilgisayar görüşü: NASA/JPL Robosimian, Google Proje Tango, ve Girişimcilik

10:30-11:00 Kahve Molası
11:00-13:00 Bilişsel Robotbilim İnsan-Robot Etkileşimi Robot tasarım ve Dinamiği
13:00-14:00 Öğle Yemeği
  OzU-X B27 OzU-X B02
14:00-15:00 Sanayi Oturumu  Poster Sunumları
15:00-15:30 Kahve Molası
15:30-17:30 Yeni Nesil Robotik Teknolojileri Oturumu  Poster Sunumları
17:30-18:00 Kapanış  
18:00-20:00 Kokteyl

 

Sözlü Sunumlar

  • Sunumunuz için ayrılan süre 20 dakika olup bunun 15 dakikası bildirinin sözlü sunumu ve 5 dakikası soru-cevap için kullanılmalıdır. Konferansın programlandığı gibi işlemesi için bu süreler çok önemlidir. Lütfen ayrıntılı programdan sunumlarınızın tam hangi aralıkta olduğunu öğrenin ve o saat diliminde gerçekleştirin.
  • Lütfen sunum için kendi bilgisayarınızı getirin. Sunumunuzun olduğu oturum başlamadan 10 dakika önce salonda olun, kendinizi oturum başkanına tanıtın, ve bilgisayarınızı bağlayarak sunumun projektöre sorunsuz bir şekilde yansıtıldığından emin olun.
  • Salonlarımızdaki projektörler VGA ve HDMI çıkışlarını desteklemektedir. Bilgisayarınızın farklı bir çıkışı var ise ara kablonuz olduğundan ve çalıştığından emin olun.

Poster Sunumları

  • Posterinizi ToRK2019 şablonunu kullanarak hazırlayabilirsiniz. POSTER ŞABLONU
  • ToRK2019’'de sunacağınız posterler A0 boyutunda olmalıdır.
  • A0 sayfa boyutları şu şekildedir: 841 mm x 1189 mm.
  • Posterler dikey şekilde hazırlanmalıdır.
  • Poster sunumları 28 Haziran günü OzU-X binasında B02 nolu salonda yapılacaktır. Oturum sabahı salona giderek posterinizi asabilirsiniz.

 AYRINTILI BİLDİRİ SUNUM PROGRAMI

Oturum: Bacaklı Lokomosyon
27 Haziran 2019 Perşembe / 11:00-13:00

Yer: MF 410 (Oditoryum)
Oturum Başkanı: Öğr. Gör. Dr. Merve Acer

11:00-11:20

Katlanabilir Modüler Minyatür Robotlar İçin Esnek Omurga Modülü Tasarımı
Nima Mahkam, Ömer Başar Özgüven, Onur Özcan
Bilkent Üniversitesi

11:20-11:40

Katlanabilir Robotlarda Üretim Kaynaklı Boyutsal Kaçıklıkların Bacak Yörüngesine ve Robot Dinamiklerine Etkileri
Mohammad Askari, Alper Yeldan, Onur Özcan
Bilkent Üniversitesi

11:40-12:00

Origami Tabanlı Paralel Robotların Geliştirilmesi ve Sensör Entegrasyonu
Hasan Sevinç, Shahrad Samankan, Atakan Altınkaynak, Zeynep Temel, Merve Acer
İstanbul Teknik Üniversitesi

12:00-12:20

Yaylı Ters Sarkaç Modellerinde Ayarlanabilir Sönümleme ile Koşma Senkronizasyonunun Sonlu Zaman Denetimi
Abdullah Cem Önem, Uluç Saranlı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

12:20-12:40

Sanal Bağlantı Noktası Modeli’nin Sabit Noktalarının Karakteristiği
Osman Kaan Karagöz, Görkem Seçer, Mustafa Mert Ankaralı, Uluç Saranlı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

12:40-13:00

Farklı Morfolojilere Sahip Robotlar Arasında Öğrenme Aktarımı
Ece Ada, Levent Akın
Boğaziçi Üniversitesi

 

Oturum: Sağlık Robotları-1
27 Haziran 2019 Perşembe / 11:00-13:00
Yer: MF 407
Oturum Başkanı: Doç. Dr. M. İsmet Can Dede

11:00-11:20

Etkili Manipülasyon için 9 Serbestlik Dereceli Cerrahi Robotun Uyarlamalı Ters Kinematiği
Begüm Sunal, Erhan Öztop, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

11:20-11:40

Co-Ex: 3B Yürüme Desteği Sağlayabilen Özdengelemeli Alt Gövde Dış İskelet
Mehmet Can Yıldırım, Ahmet Talha Kansızoğlu, Sinan Emre, Mustafa Derman, Sinan Coruk, Ahmed Fahmy Soliman, Polat Şendur, Barkan Uğurlu
Özyeğin Üniversitesi

11:40-12:00

Aktif Ortezde Kullanılan Yapay Kasın Veri Güdümlü Öngörülü Kontrolü
Osman Ülkır, Gazi Akgün, Erkan Kaplanoğlu
Muş Alparslan Üniversitesi

12:00-12:20

Endoskopik Mikrocerrahi için Manyetik Lazer Tarayıcı Tasarımı ve Kontrolü
Alperen Acemoğlu, Leonardo Mattos
Istituto Italiano di Tecnologia

12:20-12:40

Laparoskopik Cerrahi Asistanı
Ayşan Dibekçi, Murat Özvin, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

12:40-13:00

Pozisyon Geri Bildirimli Minimal İnvaziv Aktif Katater Sistemi İçin Gürbüz Kontrol Tasarımı
Görkem Muttalip Şimşek, Ali Vahidyeganeh, Saher Jabeen, Özkan Bebek, Güney Güven Yapıcı
Özyeğin Üniversitesi

 

Oturum: Yöngüdüm
27 Haziran 2019 Perşembe / 11:00-13:00
Yer: MF 408
Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi A. Burak İnner

11:00-11:20

Holonomik Robot ile Dar Alanlarda Gezinim
Fatih Baygül, Erkan Uslu, Furkan Çakmak, Nihal Altuntaş, Mehmet Fatih Amasyalı, Sırma Yavuz
Polonom Teknoloji

11:20-11:40

UGB 1B Konumlandırma Sistemi için İteratif Çözüm
Hikmet Yücel, Elçin Erdoğan
İnovasyon Mühendislik

11:40-12:00

IHA ile GPS Kullanmadan Kapalı Alanların Haritasının Çıkartılması
Ömer Oral, Ali Emre Turgut, Kutluk Bilge Arıkan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

12:00-12:20

Bulunulan Ortama Ait 3-Boyutlu Derinlik Verisi İçin Yeni Bir Bölütleme Yaklaşımı
Meriç Durukan, Işıl Bozma
Boğaziçi Üniversitesi

12:20-12:40

Mobil Robotlarda Navigasyon Problemi için Pekiştirmeli Öğrenme
Nursena Bölük, Özdenur Uçar, Burak İnner
Kocaeli Üniversitesi

12:40-13:00

Topometrik Haritalar Üzerinde Algılayıcı Temelli Tepkin Yöngüdüm
Kadir Türksoy, H. Işıl Bozma
Boğaziçi Üniversitesi

 

Oturum: Robotlarda Görme ve Algılama
27 Haziran 2019 Perşembe / 15:30-17:10
Yer: MF 410 (Oditoryum)
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Sinan Kalkan

15:30-15:50

ALET: Gerçek Ortamlarda Aletlerin Tespiti için Veri Kümesi, Baz Sonuçlar ve Bir Uygulama
Fatih Can Kurnaz, Burak Hocaoğlu, Mert Kaan Yılmaz, İdil Sülo, Sinan Kalkan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

15:50-16:10

Bir Robotun RGB-D Algılayıcı ile Görüş Alanındaki Bir İnsanı Gerçek Zamanlı Olarak Takibi
Serhat İşcan, H. Işıl Bozma
Boğaziçi Üniversitesi

16:10-16:30

3-Boyutlu Derinlik Algılayıcılarında Sahne Tarama Alanının Arttırılması
Rüya Karagülle, Meriç Durukan, Işıl Bozma
Boğaziçi Üniversitesi

16:30-16:50

3B Nokta Bulutu Verisi ile Bölge Büyütme Tabanlı Kapı Bulma Uygulaması
Kadir Bayram, Berk Kolaylı, Ali Solak, Barış Tatar, Kaya Turgut, Burak Kaleci
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

16:50-17:10

Rotation-invariant Object Recognition by Spatial Feature Extraction on a Humanoid Robot
Ugo Albanese, Murat Kırtay, Lorenzo Vannucci, Cecilia Laschi, Egidio Falotico
Scuola Superiore Sant’Anna

 

Oturum: Sağlık Robotları-2
27 Haziran 2019 Perşembe / 15:30-17:10
Yer: MF 407
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Savaş Dilibal

15:30-15:50

Optimization of Workspace, Manipulability of a 5 DOF Surgical Robot
Muhammad Sarmad Qureshi, Murat Özvin, Ayşan Dibekçi, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

15:50-16:10

Katmanlı İmalat Yöntemiyle Üretilmiş Çoklu Serbestlik Dereceli Pnömatik Rehabilitasyon Ortezi
Emre Tuğberk Gülnergiz, Ayşe Asena Yekdaneh, Savaş Dilibal, Haydar Şahin
İstanbul Gedik Üniversitesi

16:10-16:30

Günlük Hayat Aktivitelerine Uygun 4 Serbestlikli Bir Üst Uzuv Dış İskeleti için Tork Gereksinimi
Sinan Coruk, Barkan Uğurlu
Özyeğin Üniversitesi

16:30-16:50

Hesaplanmış-Tork Kontrolcüsü Tabanlı ve Bilek Fleksiyon-Ekstansiyon Hareketlerini Gerçekleştirebilen Dirsek Altı Protez Kol Tasarımı ve Gerçeklenmesi
Hürkan Şahin, Şebnem Sarıözkan, Caner Emeç, Aydın Yeşildirek
Yıldız Teknik Üniversitesi

16:50-17:10

5 Serbestlik Derecesine Sahip Ameliyat Robotunun Kinematiği
Onur Ersoy, Mehmet Can Yıldırım, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

 

Oturum: Kontrol
27 Haziran 2019 Perşembe / 15:30-17:10
Yer: MF 408
Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Evren Samur

15:30-15:50

Yansıtma Tabanlı Artırılmış Gerçeklik Destekli Uyarı ve Bilgilendirme Sistemi Geliştirilmesi
Serhat Demirtaş, Tolga Cankurt, Evren Samur
Boğaziçi Üniversitesi

15:50-16:10

Elektrikli Araçlarda Enerji Optimizasyonu ve Model Parametrelerinin Kestirimi
Mehmet Ali Gözüküçük, Hasan Fatih Uğurdağ, Taylan Akdoğan
Özyeğin Üniversitesi

16:10-16:30

Rastgele Sıralı Ardışık Bileşim Kullanarak Hareket Planlama
Ferhat Gölbol, Mert Ankaralı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

16:30-16:50

A Survey of ROS Security
Sheme Hamitaj, Burak İnner
Kocaeli Üniversitesi

16:50-17:10

Robot Kontrollü bir Eklemeli İmalat Sisteminin Geliştirilmesi
M.Enes Gebel, A. Ali Şen, Oğuzhan Yılmaz
INTECRO Robotik

 

Oturum: Bilişsel Robotbilim
28 Haziran 2019 Cuma / 11:00-13:00
Yer: MF 410 (Oditoryum)
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Sanem Sarıel

11:00-11:20

Nesne-Odaklı Eylem Tahmini Gelişimi İçin Hesaplamalı Model
Serkan Buğur, Emre Uğur, Erhan Öztop
Boğaziçi Üniversitesi

11:20-11:40

Çoklu Robot Sistemlerinde Taklit ile Öğrenme
Mehmet Dinçer Erbaş
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

11:40-12:00

Robot Nesne Etkileşiminde Çok Kipli  Hata  Sezme
Arda İnceoğlu,Gökhan Ince,Yusuf Yaslan, Sanem Sarıel
İstanbul TeknikÜniversitesi

12:00-12:20

Zaman Algısına İlişkin Hesaplamalı Modeller ve Bilişsel Robotbilim Modelleri
Hamit Başgöl, Emre Uğur
Boğaziçi Üniversitesi

12:20-12:40

Derin Pekiştirmeli Öğrenme Kullanarak Konum Denetimli Robotlarda Kuvvet  Denetimi
Emir Arditi, Erhan Öztop
Özyeğin Üniversitesi

12:40-13:00

 
Çok-Etmenli Yörünge Bulma Probleminin Lego Robotlarında Uygulanması: Bir Eğitsel Robotik Çalışması
Emre Hilmi Soğur, Aysu Bogatarkan, Farukhzhon Barotov, Batuhan Yıldırım, Gökay Çoruhlu, Esra Erdem, Volkan Patoğlu
Sabancı Üniversitesi

 

Oturum: İnsan-Robot Etkileşimi
28 Haziran 2019 Cuma /11:00-13:00
Yer: MF 407
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Gökhan Kiper

11:00-11:20

 Haptik Cihaz için İyileştirilmiş Performansa Sahip Robot Tasarımı
İbrahimcan Görgülü, Mehmet Görkem Karabulut, Mehmet Veysel Sekendiz,

Gökhan Kiper, Mehmet İsmet Can Dede
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

11:20-11:40

Hafif İşbirlikçi Robotlarda Kullanılacak Eyleyici Sistem Parametrelerinin Doğrulanması için Oluşturulan MRS Fren Tabanlı TestDüzeneği
Mert Yılmaz, Mehmet GörkemKarabulut, Mehmet İsmet Can Dede
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

11:40-12:00

 Karakter Animasyonu Prensiplerinin Endüstriyel İnsan-Robot Etkileşimlerinde Değerlendirilmesi
Yunus Terzioğlu, Bilge Mutlu, Erol Şahin,
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

12:00-12:20

Faydalı Frenleme Altında Fren Pedal Hissiyatının Korunabilmesi için Aktif Fren Pedalı Geliştirme Sistemi
Umut Çalışkan, Ardan Apaydin, Volkan Patoğlu
Sabancı Üniversitesi

12:20-12:40

 Classification of Interactive Behaviors in Physical Human-Human Collaboration via Haptic Features
Zaid Alsaadi, Ayşe Küçükyılmaz, Çağatay Başdoğan,
Koç Üniversitesi

12:40-13:00

Konuşmaya Dayalı İnsan-Robot Müzakereleri
Umut Çakan, Onur Keskin, Reyhan Aydoğan
Özyeğin Üniversitesi

 

Oturum: Robot Tasarım ve Robot Dinamiği
28 Haziran 2019 Cuma / 11:00-13:00
Yer: MF 408
Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Polat Şendur

11:00-11:20

İnsansı Robot Kafası Mekatronik Tasarımı: MUDA
Atakan Zeybek, Mert Can Olgar, Umut Can Salman, Doğan Oruç, Bülent Bölat, Şeniz Ertuğrul
İstanbul  Teknik Üniversitesi

11:20-11:40

İki Eksenli Gimbal Sistemlerinin Benzetiminde Doğrusal Olmayan Sürtünme Etkilerinin Tanılanması
Ahmet Furkan Güç, Zafer Yumrukçal, Onur Özcan
ASELSAN

11:40-12:00

Yüksek Tork Çıkışlı Seri Elastik Eyleyiciler için Burulma Yayı Tasarımı ve Topoloji Eniyileştirmesi
Sinan Emre, Polat Şendur, Mehmet Can Yıldırım, Barkan Uğurlu
Özyeğin Üniversitesi

12:00-12:20

Sualtı Arama ve Mayın İmhada Kullanılabilecek Yarı Otonom İnsansız Sualtı Robot Sisteminin Mekatronik Sistem Tasarımı
Esra Yuğuran, Savaş Dilibal, Devkan İçli, Furkan Çetinkaya, Umut Macit, Enes Sönmez, Esat Karakaya, Burak Lale
İstanbul Gedik Üniversitesi

12:20-12:40

Gezegen Gezginleri İçin Külbütör-Boji ve Çift Salıncaklı Süspansiyon Mekanizmalarının Titreşim Analizi
Suavi Yıldırım, Selen Erman, Mehmet Emil, Ali Yaşar, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

12:40-13:00

Açık Kaynak Sürü İHA Benzetim Ortamı
Okan Aşık, Gökçe Uludoğan, Hatice Kübra Eryılmaz
Boğaziçi Üniversitesi

Poster Sunumları

28 Haziran 2019 Cuma / 14:00-17:30
Yer: ÖzÜ-X B02
Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Emre Uğur

14:00-17:30

Miyoelektrik Transhumeral Protez Kol Tasarımı
Ece Yener, Burak Kula, Yiğit Aksoy, Kerem Altun, Ümit Güz
Işık Üniversitesi

14:00-17:30

Otonom Taşıyıcı Araçlar için Akıllı Fabrika Test Ortamı
Didem Özüpek Taş, Özlem Örnek, Ahmet Yazıcı 
İnovasyon Mühendislik

14:00-17:30

Bir Dörtdöner Pervaneli Uçan Robot için MATLAB/Simulink Bazlı Benzetim Programı
Erim Can Özçınar, Eyüp Turan Karasu, Altu Başol, Barkan U urlu
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

Engel Üzerinden Zıplayan Zıpzıp Robot
Yunus Emre Aydın, Gülşah Tümüklü Özyer, Barış Özyer
Atatürk Üniversitesi

14:00-17:30

Otonom Taşıyıcı Araç Tasarımı ve Geliştirilmesi
Enes Sarıkahya, Yasin Canbaz, Erol Çıracı
İnovasyon Mühendislik

14:00-17:30

3B Yürüme Desteği Sağlayabilen bir Alt Gövde Dış İskelet için Ayak Ünitesi Tasarımı
Mustafa Derman, Mehmet Can Yıldırım, Polat Şendur, Barkan Uğurlu
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

UR5 Robot Kol Fiziksel İnsan-Robot Etkileşimi İçeren Uygulamalar için Ne Kadar Uygun?
Sara Hamdan, Barkan Uğurlu
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

DQN Kullanarak Denge Kurmak
Berkay Bayram, Erhan Öztop
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

Düşük Seviye Denetleyici Tasarımı
Yasin Canbaz, Yongki Yoon
İnovasyon Mühendislik

14:00-17:30

HandMECH: Mekanik El Protezi - El Kısmının Konsept Tasarımı
Barış Baysal, Ramazan Ünal
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

HandMECH: Mechanical Hand Prosthesis- Conceptual Design of a Compliant Wrist
Ahmed Elsayed, Ramazan Ünal
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

Yarı-Pasif Eyleyicileri Matlab SimMultibody’de Modelleme
Yusuf Karabacakoğlu, Yunus Emre İkiz, Jean Piere Demir, Mustafa Mert Ankaralı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

14:00-17:30

Toprak Örneği Toplamak İçin Tasarlanmış Gezegen Gezgini Yerüstü Delik Açma Elemanı
Ahmet Burhan Kara, Cansu Başaran, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

Gezegen Gezginlerinde Kullanılan Özerk Lokomosyon Stratejilerinin Karşılaştırmalı Analizi
Hüseyin Gökay, Atahan Çaldır, Ahmet Çağatay Savaşlı, Nebi Peker Çelik, Suavi Yıldırım, Özkan Bebek
Özyeğin Üniversitesi

14:00-17:30

Characteristics of Human Whole Body Motor Learning
Tjasa Kunavar, Jernej Camernik, Jan Babic, Erhan Öztop,
Jozef Stefan Institute

14:00-17:30

Haritalama ve Otonom Navigasyon Çalışmaları İçin  Robotik Platform Tasarımı
Oğuz Özdemir, Sami Alperen Akgün, Uğur Açıkgöz
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

14:00-17:30

Kinect Sensörü ile Robot Manipulator Kontrolü
Şeyma Kurtbaş, Emrah Şimşek, Gülşah Tümüklü Özyer, Barış Özyer
Atatürk Üniversitesi

14:00-17:30

Şartlı Sinirsel Motor Primitifleri ile Ojbe Manipülasyonu Öğrenimi
Mert İmre, Muhammet Yunus Şeker, Emre Uğur
Boğaziçi Üniversitesi

14:00-17:30

Robotic Object Placement on Cluttered Surfaces
Abdul Rahman Dabbour, Esra Erdem, Volkan Patoğlu
Sabancı Üniversitesi

14:00-17:30

BİDR: Boru İçi Denetleme Robotu
Yusuf Engin Tetik, Hüseyin Ayhan Yavaşoğlu, Onur Canbak, Ufuk Altunkaya, Kürşad Gökçe, Fatih Sonkaya, Mustafa Hakan Balaman, Erkan Sunan, Latif Anıl Büyükbaskın, Hidayet Aydın, Yasin Taşan, Mustafa Güner, Mehmet Yılmaz, Yusuf Arpat, Uğur Usta
TÜBİTAK MAM

ÖZEL OTURUMLAR 

28 Haziran 2019 Cuma / 14:00-15:00 ÖzÜ-X B27

14:00-14:20

Sanayi Oturumu

Tunç Taner Gürlek, ASELSAN, Müdür

14:20-14:40

Mehmet Halit Calayır, Gilbo, Kurucu ve Genel Müdür

15:00-15:30

Kahve Arası

15:30-17:30

Yeni Nesil Robotik Teknolojileri Oturumu

Modaratör: Doç. Dr. Erol Şahin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi